Przez lata traktowani jako obywatele drugiej kategorii. W mediach przedstawiani jako roszczeniowa, agresywna grupa, która „powinna się ubezpieczać”. Czas z tym skończyć i przywrócić godność Rolnikowi.

Najczęściej nie zauważamy tych, dzięki którym nasze życie jest łatwiejsze. Nie widzimy wysiłku, jaki wkładany jest w to, abyśmy codziennie mogli zjeść śniadanie, obiad i kolację. Ale to właśnie ten niewidoczny, dotychczas niedoceniony, wysiłek Rolnika pozwala nam żyć i funkcjonować.

Zły to ptak, co własne gniazdo kale

Ignorowanie problemów wsi i rolników, to kalanie własnego gniazda! Uderzanie w tą ciężko pracującą grupę obywateli – stanowiących większość naszego województwa – jest czynem godnym potępienia. Dlatego start w wyborach do Sejmiku Łódzkiego traktuję jako zobowiązanie do walki o odzyskanie godności przez polskiego rolnika. Stanowczo sprzeciwiam się jakimkolwiek próbom umniejszania ich roli dla rozwoju polskiego społeczeństwa.

Tragiczna susza

Obecne lato dla ludzi z miast wydawać by się mogło bajką: upalne dni, niebo bez ani jednej chmurki. Tymczasem przerażeni mieszkańcy wsi coraz niecierpliwiej wypatrywali deszczu. Tego dramatu, jakim jest pusty kłos, do niedawna nie byli w stanie pojąć politycy. Dopiero Prawo i Sprawiedliwość wyciągnęło rękę do tych, którzy decydują o naszej codzienności. Tak samo i ja nie będę ustawać w wysiłkach, aby ułatwić życie rolnikom – ludziom, którym zawdzięczam więcej, niż jestem w stanie sobie wyobrazić.

Przywrócić godność

Obecnie Województwo łódzkie należy do najbardziej opóźnionych w wydawaniu pieniędzy UE, a jest to skutek nieudolności władz województwa, marszałków z PO i PSL. Naszemu regionowi grozi utrata prawie 100 milionów Euro. Sprawozdanie złożone do rządu wskazuje na wiele niejasności w działaniach władz sejmiku . Po prostu władze samorządowe PO-PSL dzielą pieniądze jak chcą i często nie dają
ich tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Przez nieudolność władzy w Urzędzie Marszałkowskim 400 milionów zł może przepaść. Województwo łódzkie potrzebuje zmiany w sejmiku i w urzędzie marszałkowskim. Władza w sejmiku jest niezmienna od 12 lat. Potrzebuje świeżego spojrzenia i przede wszystkim uczciwości i pracowitości. Godność polskiej wsi może przywrócić realizacja programu Prawa i Sprawiedliwości, który dzięki tym wyborom może trafić do Polski lokalnej.

(as)